ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Novým predsedom ERC v SR sa stal generálny biskup ECAV Miloš Klátik
zdroj: www.ecav.sk
pridané: 29.4.2009


Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa dnes stal novým predsedom Ekumenickej rady cirkví (ERC) v SR. Na dvojročné obdobie (2009 - 2011) ho zvolili delegáti Valného zhromaždenia ERC v SR, ktoré sa uskutočnilo dnes na pôde Cirkvi bratskej v Bratislave. Miloš Klátik v tejto funkcii vystriedal doterajšieho predsedu Jána Semjana z Reformovanej kresťanskej cirkvi v SR.

Za podpredsedu ERC v SR bol zvolený biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi (RKC) Ladislav Fazekaš pôsobiaci v Komárne. Nahradil doterajšieho podpredsedu ERC v SR Tomáša Krišku z Bratskej jednoty baptistov. Generálnym sekretárom ERC v SR zostáva Ladislav Krpala z ECAV na Slovensku.

Delegáti valného zhromaždenia schválili na záver programový dokument Ekumenickej rady cirkví v SR do roku 2011. Orientujú sa v ňom na potrebu jednoty kresťanov v misii a službe svetu, zápas o zachovanie duchovnej identity v ére globalizácie, úlohy cirkví v oblasti sociálnej služby, vzdelávania a výchovy a prípravu konkrétnych spoločných projektov.

Na zhromaždení sa zúčastnili predstavitelia riadnych členských cirkví, ako aj členov - pozorovateľov ERC v SR, medzi nimi arcibiskup michalovsko-košický vladyka Juraj za Pravoslávnu cirkev, generálny biskup ECAV Miloš Klátik, predseda Bratskej jednoty baptistov v SR Tomáš Kriška a ďalší. Katolícku cirkev zastupoval biskup Andrej Imrich, predseda Rady pre napomáhanie jednoty kresťanov pri Konferencii biskupov Slovenska.

Ekumenická rada cirkví v SR v súčasnosti združuje sedem riadnych členov - ECAV na Slovensku, Reformovanú kresťanskú cirkev, Pravoslávnu cirkev, Bratskú jednotu baptistov, Cirkev bratskú, Evanjelickú cirkev metodistickú a Cirkev československú husitskú v SR. Členmi - pozorovateľmi ERC v SR sú Katolícka cirkev, Cirkev adventistov siedmeho dňa, Starokatolícka cirkev a Apoštolská cirkev. TASR)

ecav.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok