ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Seniorátne stretnutie detí
zdroj: ECAV Ružomberok, www.ecavlos.hostujem.sk
pridané: 23.6.2009


Na stretnutí detí Liptovsko- oravského seniorátu sa zúčastnili aj deti z nášho cirkevného zboru. Akcia sa konala na ranči v osade Svarín v prekrásnej nízkotatranskej prírode.

Počas pátrania počasie vydržalo. Kráľova Lehota 16. mája 2009 - Veľké pátranie sa konalo dňa 16. mája na ranči pri Kráľovej Lehote. Pod takým názvom sa totiž konalo Seniorátne stretnutie deti Liptovsko-oravského seniorátu. Zúčastnili sa ho deti zo sedemnástich cirkevných zborov seniorátu pod vedením vedúcich detských besiedok či duchovných.

Téma vystihla stretnutie mnohonásobne. V dopoludňajšej časti stretnutia pátranie priblížil policajný duchovný Ján Paciga. V duchovnom príhovore ukázal, že pátrať možno nielen po človeku, ktorý sa stratil alebo niečo vyviedol, ale aj po Pánu Bohu. Popoludní sa konala veľká súťaž, v ktorej deti v skupinách pátrali po otázkach, na ktoré hľadali správne odpovede. Tu sa víťazným družstvom stala skupina detí z Východnej. Srdečne blahoželáme. Veľkým spestrením bola návšteva dvoch policajtov. Deti si tak mohli vyskúšať nepriestrelnú vestu, z blízka videli policajné auto, zbrane, putá... Celé stretnutie bolo doprevádzané spevom detí. Už tradične to bolo vystúpenie detského spevokolu Zvonček z Hýb.

Príprava celého stretnutia bola spojená s vrúcnymi modlitbami za dobré počasie. Ešte pohľad na oblohu v sobotné ráno neveštil nič dobré. Kto však nepochyboval, dobre urobil, pretože Pán Boh na nás nezabudol. Prvé kvapky dažďa sa spustili krátko po skončení celého podujatia. Nielen počasie potešilo organizátorov. Milým prekvapením bola veľmi pekná účasť detí na stretnutí. -pt-

deti

ECAV Ružomberok, ecavlos.hostujem.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok