ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Niečo celkom jednoduché
zdroj: www.taize.fr/sk
pridané: 1.9.2009


Keď si otvoríme Evanjelium, môžeme si povedať: Tieto Ježišove slová sú ako nejaký starodávny list, ktorý mi napísal v neznámom jazyku. Keďže mi ho adresuje niekto, kto ma miluje, snažím sa porozumieť zmyslu a preniesť do života to málo, čo som z neho pochopil…

Spočiatku nie sú natoľko dôležité rozsiahle vedomosti. Tieto síce majú svoju hodnotu, ale človek začína chápať Tajomstvo viery srdcom, hlboko vo svojom vnútri. Vedomosti prídu. Nedostávame všetko v jedinom okamihu. Vnútorný život sa vyvíja postupne. Dnes viac ako včera prenikáme do viery kráčajúc dopredu krok za krokom.

Hlboko v človeku je očakávanie niečej prítomnosti, tichá túžba po spoločenstve. Nikdy nezabúdajme, že už jednoduchá túžba po Bohu je počiatkom viery.

Nikto nedokáže pochopiť všetko z Evanjelia sám, bez iných. Každý si môže povedať: Cirkev je jedinečné spoločenstvo, v ktorom iní chápu a žijú to z viery, čomu sám nerozumiem. Neopieram sa len o svoju vlastnú vieru, ale aj o vieru kresťanov všetkých čias, od Márie a apoštolov až po dnešok. A každý deň naberám odvahu, aby som dôveroval Tajomstvu viery.

Ukazuje sa teda, že viera, dôvera v Boha, je niečo celkom jednoduché, také prosté, že ju môžu prijať všetci. Je ako vykročenie opakované tisíckrát, počas celého života až do posledného výdychu.

Brat Roger z Taizé. Celý článok: http://www.taize.fr/sk_article1753.html

obrazok

taize.fr/sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok