ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - Konferencia pre pracovníkov s mládežou (KPM)
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 6.10.2009


V dňoch 23.-26.4.2009 sme sa my - mládežníčky nášho cirkevného zboru zúčastnili konferencie pre pracovníkov s mládežou (KPM), ktorá sa konala v Žiline. Témou konferencie bol REŠTART. Všetko sa to začalo vo štvrtok večer, keď sme sa všetci stretli v Dome odborov a začal sa večerný program. V programe /či už rannom alebo večernom/ nesmela chýbať hlavná téma, chvály, umelec či story time (čas na príbeh). V piatok ráno sme sa opäť stretli v Dome odborov, aby sme si vypočuli rannú tému, ktorú mal Zac Shepperson.

Rozprával nám o „reštartovaní“ svojho postoja voči ľuďom, ale hlavne Pánu Bohu. Nechýbali však ani chvály, story time a prišiel nás pobaviť aj iluzionista. Poobede sme mali možnosť vybrať si z množstva seminárov a keďže sme boli samé dievčatá, rozhodli sme sa ísť na seminár s názvom Bezpečná a nebezpečná ženskosť. Večer nás zaujala téma Marušky Kožlejovej, ktorá sa s nami podelila o to, ako sa ich mládež rozrástla a ako privádzajú ľudí k Bohu. Užili sme si aj umelca Husa (speváka zo skupiny Komajota). Po všetky dni fungovalo na KPM Café, kde sa človek mohol v pokoji porozprávať so svojimi priateľmi.

V piatok večer sme sa tam vybrali aj my a posedeli sme si v príjemnej atmosfére s mládežníkmi z Liptovského Hrádku. V sobotu ráno mal už pre nás pripravenú hlavnú tému Miro Tóth o reštartovaní svojej vášne pre Boha. Doobedu sme si opäť vybrali semináre, ktoré boli spojené s hlavnou témou KPM-ka. Väčšina z nás sa vybrala na seminár Reštartuj svoje svedectvo, ktorý viedli manželia Paštrnákovci z Lipt.Hrádku.

Poobede sme mali na výber zaujímavé semináre a keďže sme sa nevedeli rozhodnúť, na ktorý pôjdeme, rozdelili sme sa a každá z nás išla na iný seminár a večer sme sa podelili o myšlienky povedané na jednotlivých seminároch. Semináre, na ktorých sme sa zúčastnili, mali lákajúce názvy ako napríklad Satan versus Duch Svätý, teenageri pre teenagerov, misia a služba so stredoškolákmi... Večer nám hlavnú tému podal Marián Kaňuch (evanj. farár zo Žiliny).

Vystúpila skupina Tretí deň, s ktorou sme tiež mohli chváliť nášho Pána. V posledný deň konferencie sme sa stretli ráno, aby sme si vypočuli záverečnú tému od Josha Pattyho. Určite mi dovolia moje kamarátky, mládežníčky a kolegyne z KPM-ka povedať, že sme si z tejto konferencie veľa zobrali a už teraz sa tešíme na ďalšie KPM-ko.


Weronika Troody Čupková
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok