ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - Letný tábor Huty - Borové
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 13.10.2009


Letný tábor Huty - Borové sa konal 13.7.-18.7.2009 na Hutách. Tento tábor organizovala Zuzka Jarabová. Tábora sa zúčastnili deti zo Žiliny a Ružomberka. V 1. deň sme sa stretli pri vlakovej stanici v Ružomberku. Nastúpili sme do autobusu, ktorý nás zaviezol na Huty.

V budove sme sa vybalili a na večernom programe sme sa rozdelili do súťažných skupín. Keďže tábor sa volal Úžasná veda, tak naše skupinky boli nazývané podľa rôznych známych vedcov (napr. Einstein, Faraday, Pascal, Kepler, Edison,...) Ešte v tú noc sme mali nočnú hru, na ktorej sme sa pobavili a išli sme spať.

Na 2. deň sa nám už začal kontrolovať poriadok na izbách a boli sme na menšej túre na mlynoch. Na 3. deň sme sa pobrali na celodenný výlet na Oravu. Ráno sme mali budíček trochu skôr, aby sme to všetko stihli. Zbalili sme sa a pred budovou nás už čakal autobus.

Nasadli sme a išli sme do skanzenu a potom loďou na Slanický ostrov, kde bol kostol, v ktorom boli zaujímavé veci. Po prehliadke kostola sme sa vybrali na Oravský podzámok. Bol to úžasný zážitok vidieť toľko starožitností, ktoré sa zachovali celé storočia. Späť do tábora sme prišli až večer a tak sme išli hneď na večeru.

Po večeri nasledoval večerný program na ktorom nechýbal ani večerníček, ani hra vadí-nevadí. Vo vadí nevadí boli vždy zabudnuté veci a tie deti, čo ich počas dňa stratili, museli splniť nejakú úlohu.

Na 4.deň k nám docestovali misionári Zuzana a Daniel Kaczmarczykovci, pracovníci Wicliffovej misie. Ukazovali nám, ako im bolo na misijnej ceste v Keni, naučili nás nejaké piesne a slová v jazyku, ktorým hovoria v Keni. Po ďalšie dni sme súťažili, hrali rôzne „vedecké hry“ a chodili do táborového obchodu. Peniaze do táborového obchodu neboli eurá, ale Carverky, Keplerky a Faradky.

Tie nám dali vedúci na izbách za vzorný poriadok, pokoj na izbe počas siesty, za vzorné správanie počas celého dňa. Vo voľnom čase sme mali tvorivé dielne, kde sme si niečo pekné sami vyrobili, v horúcich dňoch sme sa osviežili pri vodných hrách, ktoré napokon skončili celotáborovým oblievaním. V posledný deň sme si mnohí uvedomili, že niektoré deti a vedúcich uvidíme až o rok.

obr

Evka Machová
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok