ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - Dva pohľady na Campfest (1. časť)
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 14.10.2009


Danielova generácia alebo Campfest zo zákulisia - keď sa povie slovo Campfest, väčšina z nás si predstaví trojdňový hudobný maratón. Festival plný kvalitnej, kresťanskej hudby rôznych žánrov, obrovskú masu mladých ľudí, oddych, premočený spacák a nepretržitú oslavu nášho Boha.

No pre niekoľko odvážlivcov to znamená niečo úplne iné. Každý rok sa približne 150 mladých ľudí rozhodne stať sa dobrovoľníkom Campfestu a tak sa podieľať na jeho realizácii. Tento rok sme sa opäť aj my dve Janky (Lukáčová, Voreková) z nášho zboru, zúčastnili 11- dňového kempu pre dobrovoľníkov.

Počas víkendu bola pre nás pripravená konferencia pod názvom Danielova generácia. Bol to čas vzájomného spoznávania sa, oddychu, hier, modlitieb, no najmä zamýšľania sa nad témou tohtoročného Campfestu s mottom V.I.P., pozmenenom význame: Vplyv, Informácia, Premena. Pôvodne táto skratka znamená veľmi dôležitá osoba (very important person). Cez rečníkov tu odzneli otázky o postavení Ježiša v našom živote a našom vplyve na iných. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli premeniť slová viery na skutky a ísť do okolitých dedín (Kráľova Lehota, Hybe,...) a pomáhať.

Kopali a čistili sme odpadové kanále, čistili povalu na starej škole, či upravovali farskú záhradu a okolie ranča Svarín. Od pondelka pre nás začala práca pri stavaní programových stanov, pódií, príprave Ranča pre 5000 účastníkov. Napriek tvrdej práci, bolesti a únave sme si našli čas na každodenné chvály, slovo, modlitby a spoznávanie krajín a kultúr zahraničných dobrovoľníkov. Veď pri účasti tímov z Česka, Ukrajiny, Nemecka, Dánska, Holandska, Švajčiarska, USA, Slovákov žijúcich v Srbsku a nášho Iránca, bolo čo spoznávať.

Keď napokon nastal dlho očakávaný štvrtok a s ním aj začiatok festivalu, zostali nám už iba posledné úpravy. Vtedy sa naša skutočná služba mohla začať. Slúžili sme na vopred vybranom mieste pri strážení stanov, stanového mestečka a brán, na registrácii, informáciách, kaviarni, upratovaní WC, či ako my dve v business centre.

Hoci programu sme sa takmer vôbec nestihli zúčastniť, bol to pre nás mimoriadne požehnaný čas. Podieľať sa svojou troškou na veľkom diele má svoj význam. Nedeľné ráno, keď nás opúšťali všetci účastníci, sme sa pustili do balenia. To, čo sme celý týždeň plný sily stavali, museli sme za jeden a pol dňa unavení zbaliť a upratať.

Posledný večer znamenal lúčenie sa s novými priateľmi, hodnotenie festivalu a našej služby, vymieňanie kontaktov a hlavne smútok v srdci a slzy v očiach. A naše hodnotenie na koniec. Bolo úžasné byť súčasťou tohto tímu, vidieť a zažiť Campfest trochu inak.

Janka Lukáčová
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok