ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - Dva pohľady na Campfest (2. časť)
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 15.10.2009


Na Campfeste bolo veľmi dobre. Mali sme tu pestrý program. Počas celého dňa sme chodili na koncerty skupín alebo jednotlivcov, ktoré sa volajú: WES, DWEEB, TIMOTHY.... Zúčastnili sme sa nielen koncertov, ale aj mnohých seminárov. Jeden z nich, na ktorom sme boli sa volal „Lásky je tu viac“.

Na festivale sa nám veľmi páčilo. Bolo super a dôležité je, že nám nepršalo ako minulý rok. To ste mali vidieť, okolo nás samé blato a plno vody. Museli ste si dať nepremokavú obuv, aby vaše nohy neboli mokré. Tí, čo nemali nepremokavú obuv – šup si dať sáčky na nohy. Zdá sa nám to smiešne, ale inú možnosť ste nemali, iba ak ostať mokrí.

Spali sme v stanoch a veľmi dobre sa nám spalo. Okolo nás stáli ďalšie stany. Keď sa vám nechcelo spať, mohli ste si vypočuť rozhovory. Tie boli veľmi zaujímavé, ako: „Kde ste mi dali ponožky. Som hladná, máme niečo jesť?“ Najlepší boli Česi, stala sa nám taká jedna vec. Jednu noc začala na nás kričať Češka, citujem: „Mohli by ste buď ticho, my chceme spať. Ak mi nerozumiete, ja vám to poviem po anglicky.“ Hlavná vec bola, že aj ostatné stany sa zabávali. My keď sme si ju vypočuli, tak sme sa začali smiať. Nielen my, ale aj ostatné stany. Po tom všetkom sa nám už ani nechcelo zaspať, také smiešne to bolo.

O hygienu sme mali dobre postarané. Nebojte sa, nemyslite si, že sme chodievali do lesa. Žiadne také, boli tam vybudované WC a aj sprchy. My sme mali kúsok od stanu tiež TOI-TOI WC. Aby sme neboli hladní, tak sme zašli do stánku s občerstvením, kde nám dali napríklad polievku, langoše, klobásu opečenú, hranolky, veterníky a veľa iných jedál (samozrejme za eurá ).

V biznis-centre ste si mohli kúpiť CDčka, tričká, náhrdelníky, náušnice, nálepky, odznaky a množstvo pekných vecí. A počasie? Bolo teplo, mohli sme si preto zahrať vodný futbal, bedminton, tenis, skákať na trampolíne.

Tešíme sa aj na ďalší rok, plánovaný termín je 5 – 8 augusta 2010 – Ranč Kráľova Lehota. Potešíme sa novým ľudom, ktorí tam ešte neboli a váhajú, či ísť Nebudete ľutovať a myslím si, že sa zapáči aj vám. Viac sa môžete dozvedieť na www.campfest.sk. 

obr

Lenka Kankríniová 
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok