ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - JKgames 2009
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 19.10.2009


Kedy? sobota 19.9.2009 Kde? Liptovský Mikuláš, Evanielické gymnázium. A čo to vlastne je? Viac ako hra. Mnohých by asi odradilo ranné sobotné vstávanie (vlak odchádzal zo stanice o 7:45), ale nás nie. Dospali sme vo vlaku.

Všetko sa to začalo ranným programom, v ktorom okrem piesní bola zahrnutá aj kázeň pána farára Bochničku z Liptovského Mikuláša. V nej sme sa okrem iného dozvedeli aj to, že Bibliu nemáme odkladať do police aj preto, lebo sa nám bude ťažšie utierať z nej prach.

Rozprával nám o výdrži, ktorá bola aj hlavnou témou JK games. Potrebujeme ju nielen pri športe, ale aj pri odolávaní pokušeniam, pri modlení, keď si myslíme, že naše modlitby nikto nepočúva... My sme súťažili vo volejbale - teda niektorí, väčšina však tvorila fan club. Samozrejme bol najväčší a spočiatku aj najhlučnejší, svojím výkonom ho prekonal iba pán farár Bochnička z Liptovského Mikuláša.

Možno aj vďaka jeho povzbudzovaniu zvíťazil vo volejbale Liptovský Mikuláš. Na druhom mieste sa umiestnil Liptovský Hrádok a tretie bolo Okoličné. Nám sa ušla „zemiaková“ medaila, ale sme na ňu náležite hrdí. Náš tím tvorili: Janka Voreková, Juraj Hariň, Zuzka Jarabová, Janči Mojš, Miro Sokol, Martin Šafek, Lenka Kankríniová a Veronika Masloviaková.

Bojovali z celých síl a ukázali, že majú výdrž. Zvíťazili nad Dovalovom a Párnicou, remízovali s Okoličným a Dolným Kubínom a prehrali iba v semifinále s Liptovským Hrádkom a v boji o tretie miesto s Okoličným. Odchádzali sme trochu sklamaní, ale najdôležitejšia predsa nie je výhra! 

obr

Henrieta Papúchová
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok