ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2009 - Wm. Paul Young - CHATRČ
zdroj: ECAV Ružomberok
pridané: 20.10.2009


Naša zborová knižnica sa nám tento rok opäť rozrástla o ďalšie výborné tituly, ktoré majú potenciál nielen obohatiť, ale aj zmeniť váš pohľad na svoj život i Pána Boha. Takou knihou je bezpochyby i bestseller od Wm. Paula Younga - CHATRČ.

Je to skutočný príbeh muža – otca, ktorý prechádzajúc svojou bolesťou stretáva Boha na takom mieste a takým spôsobom, že to búra všetky jeho dovtedajšie predstavy o Ňom. Autor vzal skutočný príbeh svojho priateľa, zaodel ho do románového šatu a za pomoci a podpory ďalších priateľov vydal.

O čom je dej knihy?

Missy, najmladšiu dcéru Mackenzieho Allena Philipsa, unesú počas rodinného výletu a v opustenej chatrči hlboko v oregonskej divočine sa nájde dôkaz, že ju zrejme brutálne zavraždili. O štyri roky neskôr, uprostred svojho Veľkého smútku, dostáva Mack podozrivý odkaz, podľa všetkého od Boha, v ktorom ho pozýva na víkendové stretnutie v tejto chatrči. Navzdory zdravému úsudku prichádza počas zimného popoludnia do chatrče a vracia sa do svojej najtemnejšej nočnej mory.

To, čo tam Mack nájde, navždy zmení jeho svet. V období, keď sa náboženstvo stáva čoraz bezvýznamnejším, zápasí CHATRČ s nadčasovou otázkou: Kde je Boh vo svete, ktorý je taký plný nevýslovnej bolesti? Odpoveď, ktorú Mack dostáva, vás ohromí a azda zmení rovnako, ako zmenila jeho. Autorom knihy je WM. PAUL YOUNG - pôvodom Kanaďan, ktorý spolu s troma mladšími súrodencami vyrastal uprostred kmeňa z kamennej doby v hornatine Novej Guiney (Západná Papua), kde jeho rodičia pôsobili ako misionári.

Rodina sa neskôr vrátila do Kanady a jeho otec pracoval ako pastor na rôznych miestach. Vysokoškolské štúdium náboženstva ukončil vo Warner Pacific College v Portlande v štáte Oregon. Spolu s manželkou Kim sa tešia so šiestich detí, dvoch neviest, teraz aj z dvoch vnúčat a Božieho milostrdenstva.

Kniha má šancu zaujať každého, kto sa snaží ujasniť si svoj postoj k Bohu, otázkam dobra a zla, ale aj svoj vzťah k ľuďom, rodine, blízkym a k sebe samému.

Pridávame aj názory osobností z oblasti literatúry a jeden citát autora: „Ak je Boh všemocný a plný lásky, prečo neurobí niečo s bolesťou a zlom tohto sveta? Chatrč so znepokojujúcou a zarážajúcou jasnosťou odpovedá na túto odvekú otázku. Je to rozhodne jedna z najlepších kníh, aké som doteraz prečítal.“ James Ryle, autor knihy Hippo In the Garden „Chatrč je prekrásny príbeh o tom, ako nás Boh nachádza uprostred našich trápení, uväznených v našich sklamaniach, zradených vlastnou trúfalosťou.

Nikdy nás nenechá tam, kde nás našiel, ak len na tom netrváme.“ Wes Yoder, Ambassador Speakers Bureau „Veľa múdrych ľudí je schopných povedať z hlavy veľa správnych vecí (o Bohu), lebo ich naučili, aké sú správne odpovede, no vôbec Boha nepoznajú.“

obr

David Bázlik
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok