ECAV Ružomberok
Kronika roku 2009
Úvod
História
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Zamyslenie - Dnešní kresťania sú poznačení netrpezlivosťou
zdroj: www.zamyslenia.sk
pridané: 5.12.2009


- sviatočný verš: Vzpriamte sa a pozdvihnite hlavy, pretože sa približuje vaše vykúpenie. (Lukáš 21,28)

- Urob znamenie v môj prospech. (Žalm 86,17)

- Boh vydal svedectvo o ňom znameniami a divmi a všelijakými prejavmi moci, ako aj udeľovaním Ducha Svätého podľa Svojej vôle. (Židom 2,4)

- Text na zamyslenie: Jakub 5,7-8

Dnešní kresťania sú poznačení netrpezlivosťou. My sme poznačení netrpezlivosťou, ja som poznačený netrpezlivosťou. Keď niekto niečo chce, všetci to chcú hneď. Apoštol Jakub však až trikrát vo dvoch veršoch pozýva veriacich ľudí k trpezlivosti.

A to dokonca aj v súvislosti s očakávaním druhého príchodu Pána Ježiša Krista. Prečo asi? Keď píšem tieto slová, predo mnou na stene je zavesený vypaľovaný biblický citát: Boh je láska! A asi práve preto je pred nami aj v dnešnú nedeľu výzva ku trpezlivosti. Pán Boh chce ešte mnohých zachrániť vo Svojej láske, aj keď my by sme ich už najradšej videli niekde v pekle. Možno aj ja sa ešte potrebujem dať očistiť.

Možno aj ja ešte potrebujem byť lepšie pripravený na Jeho druhý príchod. Možno ešte aj ja mám byť Ním použitý na záchranu niekoho iného. Pán Boh bol, je a navždy zostane láska, a láska trpezlivo čaká na návrat svojich stratených synov a dcér. Patríš medzi tých, ktorí sú pripravení? Ak áno, volaj iných k Nemu. Ak nie, modli sa a pros o Božiu milosť a trpezlivo čakaj nech On vojde do Tvojho života. „Jeho deň“ sa totiž aj týmto adventom ešte viac priblížil. Aj pre mňa, aj pre Teba!

Trpezlivosť prestáva / na Božom riadení / a sklátiť sa nedáva, / obstojí v súžení, / zúfaniu ďaleká / vie, že Pán Boh pomáha / a všetko zlé premáha, / pomoc Jeho čaká. (Evanjelický spevník, č. 546,3)

obr

zamyslenia.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok