ECAV Ružomberok
Kronika roku 2010
Úvod
História
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2010 - Indiana Jones...
12.11.2010 - ECAV Ružomberok

LETNÝ TÁBOR DORASTU A KONFIRMANDOV

Tak ako každý rok, aj tieto letné prázdniny sme si dopriali týždeň strávený v spoločnosti Pána Boha a skvelých ľudí v letnom dorastovom tábore, v ktorom sme zažili kopu nezabudnuteľných zážitkov. Celý tábor sa niesol v duchu archeológie, v hľadaní Božieho pokladu a v hľadaní všeobecne. Hneď v prvý deň nás rozdelili do štyroch skupiniek a našou prvou úlohou bolo vymyslieť si pre ňu výstižný názov a vytvoriť si vlastnú, skupinku charakterizujúcu vlajku.

A tak vznikli názvy ako Nočné Múmie, Kostíci, Ohnivé Krompáče a Horovo Oko. V týchto skupinkách sme trávili väčšinu času, súťažili sme spolu, každé ráno sme mávali stíšenia (stretnutia, kde sme spoločne čítali Bibliu a premýšľali nad Božími pravdami) a poprípade v službu konajúci deň sme ako skupinka strávili aj spoločný čas v kuchyni. Týmto spôsobom sa chcem poďakovať Zuzke, ktorá sa každý deň veľkou časťou podieľala na príprave našich jedál.

Naši nenahraditeľní vedúci si pre nás pripravili veľké množstvo súťaží a hier, pri ktorých sme sa dobre zaba- vili a po nich každý večer nasledoval úryvok z filmu Indiana Jones. Niektorých uplynulé namáhavé aktivity natoľko unavili, že si nechtiac stihli počas filmu aj pospať, ale verím tomu, že počas témy, ktorá nasledovala po ňom, už boli všetci plne prebudení.

V priebehu týchto dní sme absolvovali aj dva výlety, a to na archeologické nálezicko v blízkosti priehrady Liptovská Mara - Havránok a prechádzkovú túru na Skalnaté pleso, z ktorých nám ostalo mnoho krásnych fotiek. V predposledný deň nás milo prekvapila návšteva pani farárky, Lucky a niekoľkých dievčat z Liskovej.

Po piatkovom poobedí strávenom niekoľkohodinovou vyčerpávajúcou, ale všetkým páčiacou sa hrou sme deň ukončili príjemnou opekačkou. Prežili sme krásny, Bohom požehnaný čas a verím tomu, že všetci účastníci tábora budú mať len tie najlepšie spomienky. Miška Švecová

272

ECAV Ružomberok
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok