ECAV Ružomberok
Kronika roku 2010
Úvod
História
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2010 - Dobrodružstvo v Egypte...
14.11.2010 - ECAV Ružomberok

DOBRODRUŽSTVO V EGYPTE – LETNÝ TÁBOR DETÍ V KĽAČNE

Rok prešiel ako voda a opäť tu máme detský letný tábor s názvom Veľké egyptské dobrodružstvo. Na čele tábora bola naša hlavná vedúca Zuzka Jarabová, ktorá sa spolu s ostatnými vedúcimi postarala o to, aby sme sa počas celého tábora dobre bavili. V egyptskom tábore sme mali aj egyptského faraóna, ktorý sa volal Marianon.

Po príchode do Kľačna nám udelili vedúcich izieb. Potom nás rozdelili do súťažných skupín a egyptské dobrodružstvo sa mohlo začať. Mali sme množstvo zaujímavých egyptských hier ako napr. Egyptský výmenný obchod, stavanie pyramíd, učili sme sa písať a čítať egyptské písmo a mnoho iných zaujímavých vecí. Cez deň sme chodievali na lekcie, na ktorých sme si rozprávali príbeh o Jozefovi a jeho bratoch.

Na večernom programe sme počúvali príbeh o Anete. V noci sme boli na nočnej hre, ktorá bola ako inak perfektná. V stredu sme boli na celodennom výlete v Bojniciach. Najskôr sme boli na hrade, potom pozrieť sokoliarov, ktorí mali svoj program v amfiteátri pod hradom a nakoniec sme navštívili Bojnickú ZOO.

Vo štvrtok nás boli pozrieť misionári, ktorí nám prišli porozprávať o svojich cestách a o Biblii. V ten istý deň sa konal aj tradičný futbal medzi vedúcimi a deťmi. Vyhrali ho vedúci so skóre 9:5. No ani sme sa nenazdali a už tu bol posledný deň tábora. Pobalili sme si kufre a išli sme na vyhodnotenie súťaží, poriadku a odovzdávanie diplomov. Dorozprávali sme si posledný príbeh o Anete a išlo sa domov. Evka Machová

obr

ECAV Ružomberok
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok