ECAV Ružomberok
Kronika roku 2011
Úvod
História
Kázne v r. 2011
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2011
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 1/2011 - Vyberáme z titulov zborovej knižnice
6.5.2011 - ECAV Ružomberok

Do vašej pozornosti vám dávame knihu o evanjelizácii, ktorá môže byť životným štýlom. Autorka ponúka inšpirujúci pohľad na to, ako by mohla vyzerať efektívna evanjelizácia — pre jednotlivcov, aj pre cirkvi. Viera sa nedá skryť je výnimočná kniha — kniha, ktorá je zábavná, ale aj hlboká, ľahká a zároveň mení ľudské životy. - ukazuje, ako môže byť evanjelizácia prirodzenou súčasťou každodenného života - je plná skutočných príbehov - je založená na biblických princípoch - obsahuje štúdium pre jednotlivcov aj skupiny.

Rebecca Pippertová pravidelne prednáša o duchovnej obnove, evanjelizácii a formovaní charakteru. Napísala niekoľko populárnych kníh o evanjelizácii a kresťanskom živote. Bude hosťom na tohtoročnej misijnej konferencii Evanjelizačného strediska, ktorá sa uskutoční 5. – 7. mája v Ružomberku.

„Becky Pippert patrí k najživším a najefektívnejším komunikátorom dnešného kresťanského sveta.“ Chuck Colson

„Becky Pippert vdychuje čerstvý život do slova evanjelium, odstraňuje všetky staré frázy a pozýva nás, aby sme sa zúčastnili na tomto radostnom diele.“ Eugene H. Peterson

„Milujem túto knihu. Smiala som sa, plakala som, ďakovala som Bohu za to, čo Becky napísala. Niektoré z vecí som už začala praktizovať. Modlím sa, aby si to prečítali mnohí.“ Kay Arthur

Krátky úryvok z knihy:

Náš problém s evanjelizáciou nie je, že nemáme dostatok informácií, ale že nevieme, ako máme byť sami sebou. Zabúdame, že sme povolaní svedčiť o tom, čo poznáme a čo sme videli, a nie o tom, čo nevieme. Kľúčom k tomu je naša spoľahlivosť a poslušnosť, nie doktorát z teológie. Nepochopili sme, že je to skutočne v poriadku, keď sme tými, kým sme v prítomnosti hľadajúcich, aj keď nevieme odpovedať na všetky otázky, alebo ak je naše poznanie Písma obmedzené. Väčšina z nás sa obáva, že jednoducho nestačí to, kým sme „v našom vnútri“.

Preto zakrývame naše úprimné otázky a pochybnosti, lebo si myslíme, že nebudeme vyzerať duchovne. Keď to robíme, strácame tú najdôležitejšiu výhodu v evanjelizácii – naše vlastné ja. Keď neprijímame naše ľudské prostriedky, strácame skutočný kontakt so svetom. Najviac zo všetkých ľudí by sme my mali ponúkať svetu obraz, čo znamená byť skutočne ľudský. A predsa sú to často kresťania, ktorí sa boja svojej ľudskosti viac než čohokoľvek iného. Ak sa dobre pozrieme na Pána Ježiša, uvidíme, že to nie je naša ľudskosť, ktorej sa máme obávať.

obr

ECAV Ružomberok
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok