ECAV Ružomberok
Kronika roku 2011
Úvod
História
Kázne v r. 2011
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2011
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Koho Boh osloví - aj na CD
3.6.2011 - www.ecav.sk

Výbor misie ECAV na Slovensku vydal zvukovú podobu kázní nemeckého evanjelického farára Wilhelma Buscha, ktoré knižne vyšli v zbierke Koho Boh osloví. Štyri CD ponúkajú príjemnú kombináciu duchovného slova a hudby. Sú zaujímavé, pútavé, mimoriadne obohacujúce, povzbudzujúce a poučné.

Viac o zvukovej podobe tejto knihy si môžete prečítať na:

http://www.stefankiss.sk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6

Meno Wilhelma Buscha nie je kresťanom na Slovensku neznáme. V roku 1993 vyšla v slovenčine asi najznámejšia jeho kniha Ježiš náš osud − zbierka evanjelizačných kázní, ktoré prednášal nielen v Nemecku, ale aj po celom svete. Okrem toho vyšli v slovenčine aj iné jeho zbierky kázní, ako Ježiš náš pokoj, Ježiš náš kráľ a iné.

Kniha Koho Boh osloví vyšla tlačou v roku 2006. Od tých ostatných sa líši najmä tým, že kázne v nej obsiahnuté nie sú evanjelizačné, ale povzbudzujúce. Wilhelm Busch v nich odpovedá na mnohé naliehavé otázky Božích detí, ako napríklad prečo Boh niekedy mlčí a necháva nás čakať, prečo niekedy naše modlitby nevypočuje, či Boh nie je nespravodlivý, či je férové, ak si Boh povoláva do služby tých, ktorých my odsudzujeme, a podobne.

Výbor misie ECAV na Slovensku ponúka túto knihu vo zvukovej podobe. Na štyroch CD je načítaných všetkých 20 kapitol tejto útlej knižky, pričom svojím hlasom poslúžili sestry Hanka Peničková a Silvia Kissová a bratia Miroslav Hvožďara a Ján Jančo.

Každé CD obsahuje 5 kapitol, ktoré sú oddelené príjemnou hudbou rôznych žánrov. Kým na jednom CD znejú organové skladby, iné obohacujú melódie klasickej hudby, ale nechýbajú ani melódie z Evanjelického spevníka a mládežnícke melódie. Hudbu zaranžoval a nahral Štefan Kiss a o výrobu záznamu sa postarali zvukoví majstri Tamás Dobosi (nahrávka) a Ondrej Rosík (strih a mixáž).

Zvuková kniha Koho Boh osloví je vhodným darčekom pre tých, ktorí prahnú po duchovnom povzbudení, ale pre vek či chorobu nemôžu prichádzať do spoločenstva alebo čítať kresťanskú literatúru. Zamyslením z tejto knihy si môžete spríjemniť aj dlhú cestu auto alebo v pohodlí obývačky dopriať odpočinok svojim očiam a započúvať sa do povzbudzujúcich myšlienok W. Buscha.

Zvukovú knihu W. Buscha si za 7 eur môžete zakúpiť na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku alebo si ju objednajte na telefónnom čísle 0918 828 010 či na e-mailovej adrese misia@ecav.sk. Na objednanie knihy môžete využiť aj náš objednávkový formulár.

Veríme, že vám toto dielo prinesie mnoho duchovného povzbudenia, sily a novej múdrosti, ako aj príjemný zážitok z počúvania. Štefan Kiss

obr

www.ecav.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok