ECAV Ružomberok
Kronika roku 2011
Úvod
História
Kázne v r. 2011
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2011
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
Zamyslenie: Neobhajuj Pána Ježiša pred mudrlantmi...
12.10.2011 - www.zamyslenia.sk

Neobhajuj Pána Ježiša pred mudrlantmi... (autor: Mozola Peter)

- Sme pred Tebou cudzincami a usadlíkmi ako všetci naši otcovia. Naše dni na zemi sú ako tieň a bez nádeje. (1.Kronická 29,15)

- Tí, čo takto hovoria, naznačujú, že hľadajú vlasť. Ale oni túžia po lepšej vlasti, to jest po nebeskej. Preto sa ani Boh nehanbí volať sa ich Bohom, veď im pripravil (nebeské) mesto. (Židom 11,14.16)

- Text na zamyslenie: Matúš 21,23-27

Pred nejakým časom prišli za mnou dvaja študenti a poprosili ma o rozhovor o osobe Ježiša Krista. Pri diskusii, ktorá nikam neviedla, pretože títo mladí ľudia nechceli poznať odpoveď na svoju otázku, chceli len dokázať, že majú svoju pravdu, som sa ich opýtal: „Veríte, že vám môžem dať uspokojivú odpoveď?“ Ich reakcia bola jednoznačná: „Nie.“ – – Ak som sa niečo pri misii medzi študentmi naučil, tak je to určite tento princíp: Nevenujem svoj čas ľuďom, ktorí nemajú úprimný záujem o otázky viery a nie sú ochotní prehodnocovať svoje postoje. Ich motívom je len „chytanie v reči“.

To platí aj pri strácaní času s ľuďmi, ktorí sa dostali do niektorých siekt. Prečo? Aj tu na 99 percent platí, že by sme ani po mnohých hodinách nevnímali posun v názoroch týchto ľudí, takže by naša služba bola jalová. Dôvod na prehodnotenie času a najmä jeho adresáta je jasný: je tu veľká skupina ľudí, ktorí úprimne hľadajú odpovede. Tým sa treba venovať naplno.

A presne toto mnohokrát urobil aj Pán Ježiš. Mudrlantom väčšinou odpovedal protiotázkou a tým, ktorí prišli za Ním s úprimným srdcom a hľadali odpovede, povedal mnohé podobenstvá. – – Častokrát sa dostaneme do situácie, keď musíme odhadnúť, akého človeka máme pred sebou, či má úprimný záujem alebo nie. Vtedy potrebujeme prosiť Pána Ježiša o veľkú múdrosť, ako a čo povedať. Obracajme svoju pozornosť na ľudí, ktorých nám Pán dáva, ktorí úprimne túžia po oslobodení a vnútornom uzdravení...!

www.zamyslenia.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok