ECAV Ružomberok
Kronika roku 2011
Úvod
História
Kázne v r. 2011
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2011
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
DEDIČSTVO 2/2011 - Tábor Liptovský Ján (2. časť)
21.10.2011 - ECAV Ružomberok

V dňoch od 13. – 16. júla sa uskutočnil ďalší dorastový tábor, tento krát v Liptovskom Jáne. Témou nášho tábora boli závislosti každodenného života a boj s nimi. Začalo to stretnutím sa na železničnej stanici v Ružomberku.

Všetci sme boli netrpezliví a čakali sme na vlak, ktorý meškal. Po príchode do Liptovského Mikuláša sme sa rozdelili na dve skupinky. Prvá skupinka boli tí rýchlejší, ktorí stihli ísť do auta. Druhá skupinka boli pomalší medzi nimi aj ja – sme šli autobusom. Nakoniec sme sa všetci stretli.

Hneď ako sme prišli, čakal na nás obed a zároveň prekvapenie v podobe losovania čísel na sedenie spojených s hrou. Začalo triedenie do skupiniek a následne aj hra. Po hre nastal čas na výlet. Všetci sme s očakávaním, čo nás bude čakať, vykročili. Poniektorým zhasli iskričky v očiach, keď sme nezabočili ku kúpalisku. Došli sme až k lanovej dráhe, kde sme si testovali našu skupinovú spoluprácu. Po mnohých pádoch, modrinách a odreninách, sme unavení a hladní, ale šťastní a plný nových zážitkov, dorazili späť do tábora. Tam nás čakalo prekvapenie v podobe opekačky na dvore, po ktorom nasledovala téma, ktorá pokračovala až do druhého dňa.

Ako som už spomínala, ideou tábora boli závislosti každodenného života a boj s nimi. Pre nás ako mládež 21. storočia je najväčšou závislosťou internet. Ako to už pri liečení závislosti chodí, aj my sme si museli priznať svoju závislosť. Spoločne sme sa modlili, aby sme svoju závislosť prekonali.

Druhý deň sme pokračovali témou a hrou s názvom MATRIX. Pri tejto hre sme spoznávali okolie a zlepšovali sme si svoju kondičku. Po obede nasledoval vodný futbal, kde sme znova posilňovali našu spoluprácu. Večeru sme rýchlo zjedli a utekali sme počúvať tému. Deň sme zakončili nočnou schovávačkou.

Tretí deň sme hneď po raňajkách vyrazili smer Stanišovská jaskyňa, kde sme spoznali strach, či už svoj alebo druhých. „V deň, keď by som sa mal báť, ja v Teba dúfam“ Žalm 56:4. Po výdatnom obede sme začali potichu pripravovať oslavu narodenín pre Rebeku Bázlikovú. Názov ďalšej hry Ako išlo vajce na vandrovku sme hrali ešte tak povediac s tortou v ruke. Nakoniec sme všetci unavení zjedli našu poslednú, táborovú večeru.

Štvrtý deň sme začali od rána pomaly upratovať celú chatku, v ktorej sme bývali. Po menších nezhodách so správcom sme doupratovali a dorazili k autobusovej zástavke. Odtiaľ sme šli na vlak a ku svojim rodičom. Tento tábor nám dal nové priateľstvá, poznanie a zážitky. Znova sme sa presvedčili, že Boh je všemohúci a stačí len v Neho veriť a nič nie je nemožné. Miška Pušková

obr

obr

ECAV Ružomberok
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok