ECAV Ružomberok
Kronika roku 2012
Úvod
História
Kázne v r. 2012
Kázne v r. 2011
Kázne v r. 2010
Kázne v r. 2009
Kázne v r. 2008
Kázne v r. 2007
Kázne v r. 2006
Kázne v r. 2005
Kronika 2012
Kronika 2011
Kronika 2010
Kronika 2009
Kronika 2008
CD spevokolu
Zborový občasník
Cirkev a ekuména
Kresťanský život
Modlitby
Konfirmácia
Recenzie
Stručne
Vierouč. minimum
Oznamy
Knižnica
Odkazy na weby
English
Deutsch

Evanjelický augsburského vyznania farský úrad v Ružomberku

A. Bernoláka 11
Ružomberok
PSČ: 034 01

044/432 21 98
ruzomberok@ecav.sk
O diaľkových ovládačoch
12.10.2012 - www.evanjelik.sk

Nedávno som sa dočítal o jednom vynáleze, ktorý vyvinul jeden mladík. Univerzálny vypínač televízorov. Dokáže vypnúť asi 200 druhov, teda väčšinu súčasných modelov televízorov. Hocikde, v reštaurácii, v krčme, na letiskách, v čakárňach, na návšteve. Na túto myšlienku prišiel práve vtedy, keď sedel u niekoho na návšteve a nemohli sa poriadne porozprávať, pretože v miestnosti neprestajne rušil televízor. Tento prístroj vo forme prívesku na kľúče stojí 15 dolárov. Ten mladík s tým zarobil kopu peňazí. Šikulko.

Diaľkový ovládač je dobrá vec. Minule som sedel v obývačke a pozeral som na stôl. Mal som tam viacero tmavých malých skriniek, ktoré sú posypané gombíkmi. Keď som tie gombíky len tak z pasie spočítal, bolo ich tam 127. Je to dosť gombíkov, kým si človek vyberie ten správny. Išlo o ovládače na telku, vežu, dvd player, prenosný telefón, a mobil. Každý z nich plní určitú funkciu.

Môžeme si vybrať, čomu venujeme svoj čas. Pri čom budeme alebo zabudneme žiť. Máme slobodu si vybrať to najlepšie pre nás. Či nie? Najjemnejšie, najvýhodnejšie, najúspornejšie.

Ja mám pre Vás iný vynález. Nestojí ani dolár. Obsluhuje sa v dvoch krokoch:
 
Prvý krok je vypnúť zvuk. Skúste chvíľu takto sledovať MTV. Alebo psychologicko-hociakú rodinnú drámu o láske, zrade, vášni a nenávisti, alebo akýkoľvek poučný akčný film, nehovoriac o reklame na zbytočnosti. Bez zvuku. stlačte MUTE na vašich ovládačoch. Mnohokrát sa ukáže nielen prihlúpla práca kameramana, nezmyselné obrazy a pohyby ale celkovo nezmyselnosť väčšiny toho, čo sa nám ponúka pod značkou „nenechajte si ujsť“. Keď si uvedomíte nezmyselnosť takejto zábavy, ste na dobrej ceste.

Druhý krok je nasledovný: Červený gombík. Šťuk. A je to.

Nech je to ako chce, som zástancov diaľkových ovládačov. Šetria čas. Myslím, že najradšej mám ten najčervenší gombík. Volá sa Off. Zapína sa ním život. Autor:
slavo

Viac: http://www.evanjelik.sk/node/36


www.evanjelik.sk
Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku - Ružomberok